V souvislosti s vyhlášením pandemie koronaviru jsou všechny sedlecké památky od 13. 3. až do odvolání uzavřeny.

Pro media

Fotografie pro média ke stažení ZDE

Podmínky pro pořizování fotografického a audiovizuálního záznamu v památkách Římskokatolické farnosti Kutná Hora – Sedlec

Od 1. ledna 2020 není v památce dovoleno pořizovat fotografie/videa!

Tisková zpráva ke ztažení ZDE

Pro pořizování fotografického záznamu pro účely zejména naučné, vzdělávací a historické je nutné alespoň 3 dny před termínem fotografování zaslat žádost elektronicky na adresu krejci@sedlec.info, formulář ke stažení ZDE.

Při pořizování audiovizuálního záznamu pro účely zejména naučné, vzdělávací, historické, dokumentární, či reportážní je nutné alespoň 4 týdny před termínem natáčení či fotografování zaslat žádost (ke stažení ZDE) s upřesněním záměru elektronicky na adresu krejci@sedlec.info.

Schvalování žádosti je v kompetenci Biskupství královéhradeckého, Římskokatolická farnost Kutná Hora – Sedlec pouze doporučuje či nedoporučuje schválení žádosti na základě zaslaných informací.

K oficiální žádosti musí být vždy přiložen scénář, který musí zohledňovat charakter kulturních a církevních památek a v případě kostnice vážnost, význam a pietu místa posledního odpočinku 60 000 zesnulých.

Po vyhovění žádosti mohou být dle záměru natáčení dohodnuty další podrobnosti včetně možnosti a podmínek zpřístupnění památek mimo otevírací dobu.

© 2018, Všechna práva vyhrazena