Pro media

Fotografie pro média ke stažení ZDE

Podmínky pro pořizování fotografického a audiovizuálního záznamu v památkách Římskokatolické farnosti Kutná Hora – Sedlec

Návštěvník má v ceně vstupného možnost pořídit si během otevírací doby sedlecké kostnice či katedrály fotografický nebo audiovizuální záznam pro vlastní potřebu jako vzpomínku na návštěvu památky za použití běžných aparátů bez stativu a přídavného osvětlení – fotografování tzv. „z ruky“ UPOZORNĚNÍ: fotografování je vzhledem k povaze maleb a fresek možné pouze bez blesku.

Pořízení fotografií a audiovizuálního záznamu pro komerční účely (reklama, modeling, TV klipy…) je v objektech spravovaných Římskokatolickou farností Kutná Hora – Sedlec zakázáno a v žádném případě se nepovoluje.

Při pořizování fotografického a/nebo audiovizuálního záznamu pro jiné účely (zejména naučné, vzdělávací, historické, dokumentární, reportážní…) je nutné alespoň 4 týdny před termínem natáčení či fotografování zaslat žádost s upřesněním záměru pořizování záznamu na Informační centrum Kutná Hora – Sedlec, a to pokud možno elektronicky na adresu krejci@sedlec.info. Schvalování žádosti je v kompetenci Biskupství královéhradeckého, Římskokatolická farnost Kutná Hora – Sedlec pouze doporučuje či nedoporučuje schválení žádosti na základě zaslaných informací.

K oficiální žádosti musí být vždy přiložen scénář, který musí zohledňovat charakter kulturních a církevních památek a v případě kostnice vážnost, význam a pietu místa posledního odpočinku 60 000 zesnulých.

Po vyhovění žádosti mohou být dle záměru natáčení/fotografování dohodnuty další podrobnosti včetně možnosti a podmínek zpřístupnění památek mimo otevírací dobu.

Od 1. ledna 2020 není v památce dovoleno pořizovat fotografie/videa!
Tisková zpráva ke ztažení ZDE

© 2018, Všechna práva vyhrazena