Z důvodu konání svatebního obřadu bude v sobotu 17. srpna od 10:00 do 13:00 hodin katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele uzavřena pro turisty. Děkujeme za pochopení.

NOČNÍ PROHLÍDKA SEDLECKÉ KOSTNICE
Noční prohlídka hřbitovního kostela všech svatých s kostnicí začíná v dolní kapli, kde vás přivítá kostýmovaný průvodce oblečený jako cisterciácký mnich, nebo řádová sestra. Prostor kaple je osvícen pouze svícemi, atmosféra jindy rušného turistického místa, je naplněna pokorou a otázkami nad konečností lidského života. Po prohlédnutí dolní kaple vás průvodce pozve na koncert do kaple horní, která je naopak místem naděje a vzkříšení. Při noční prohlídce zažijete unikátní prolnutí dvou světů, kdy jeden symbolizuje „memento mori“ a druhý naopak naději na vzkříšení.

Prohlídky probíhají každé pondělí od 1. července do 26. srpna 2019
Začátek prohlídky ve 21:00 hodin, doba trvání cca 1,5 hodiny
Vstupné:150,- Kč základní; 100,- Kč snížené
Není vhodné pro děti do 6 let. Maximální kapacita: 50 oso
b

NOČNÍ PROHLÍDKA SEDLECKÉ KATEDRÁLY
Noční prohlídka sedlecké katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele začíná zpěvem „Cisterciáka“ – kostýmovaný průvodce vás provede všemi unikátními místy katedrály a ukáže vám za svitu svíček, zpěvu gregoriánského chorálu a varhanní hudby všechny její taje a zákoutí. Necháme vás vystoupat po samonosném Santiniho schodišti před podkroví až na kůr, ze kterého je nádherný výhled na celou hlavní loď a oltář. Navštívíte kino, kde vám pustíme animovaný film o pohnuté historii Sedlce, necháme vás nahlédnout do klenotnice, ve které se nachází originál nejstarší monstrance na světě a pro všechny dospělé návštěvníky máme nachystanou ochutnávku speciálního sedleckého vína.

Prohlídky probíhají každé úterý od 2. července do 27. srpna 2019
Začátek prohlídky ve 20:00 hodin, doba trvání cca 2 hodiny
Vstupné: 200,-Kč základní; 150,-Kč snížené
Není vhodné pro děti do 6 let. Maximální kapacita: 50 oso
b

Zakoupení vstupenek na noční prohlídky je možné přímo na stránkách festivalu: www.kutnohorskeleto.cz

© 2018, Všechna práva vyhrazena