Omlouváme se, ale sedlecké památky jsou z důvodu nařízení vlády od pondělí 12. 10. do odvolání pro veřejnost uzavřeny.

Výstava Kutná Hora Zblízka v podkroví Sedlecké katedrály

31. 7. – 29. 9.

Výstava k příležitosti oslav 25 let zápisu Kutné Hory na seznam světového dědictví UNESCO

Řekne-li se výstava fotografií kutnohorských památek, většina lidí si představí barevné obrázky chrámu sv. Barbory, katedrály Nanebevzetí Panny Marie, Vlašského dvora a jiných dominant tohoto krásného města. Výstava Zblízka je však jiná. Nejenom svou barevností, ale hlavně kompozicí a strohým minimalismem.  

Autor fotografií Jiří Podrazil vnímá detaily architektury a fotí je tak, že je i pro místní často obtížné poznat, jaká památka je na které fotografii zachycena. O to více si však musí návštěvník výstavy jednotlivé fotografie prohlížet, o to více přemýšlet, o to více zůstává výstavou zaujat.

Jiří Podrazil je profesionální fotograf, který má za sebou celou řadu publikací a výstav. A právě architektura je téma v jeho tvorbě nejčastěji zastoupené. Například v publikacích Kutná Hora od FOIBOS BOOKS nebo Zmizelá Kutná Hora – Stavby první republiky. Jiří Podrazil, přestože není kutnohorským rodákem, se sem velmi často a rád vrací, uchvátila ho architektonická pestrost a genius loci Kutné Hory.

Pojďme tedy společně s ním objevovat úchvatné detaily ukryté nejenom v architektonických památkách Kutné Hory.


https://www.facebook.com/event...

Zážitkové programy

Události

 - Sedlec  - Sedlec