Z důvodu nařízení vlády jsou sedlecké památky od pátku 18. 12. do odvolání uzavřeny.

V dubnu letošního roku to bude přesně šest set let od vypálení sedleckého kláštera husity. Toto nepříliš pozitivní jubileum si musíme připomenout a vzpomenout tak na pohnutou historii jedné z nejstarších částí dnešní Kutné Hory – Sedlce.

Připomínkový program vypálení sedleckého kláštera měl připadnout na víkend 23. – 25. dubna, vzhledem k epidemiologické situaci ho bohužel nebude možné v tomto termínu realizovat. Celý program čítající přednášku ředitele Národního památkového ústavu Ing. Jana Žižky, koncert Biblických písní v podání operního zpěváka Národního Divadla Jakuba Hrubého a varhaníka Viktora Darebného, přesunujeme na neurčito.

I přes nepříznivou epidemiologickou situaci však plánujeme alespoň distanční připomínku této tragické události.
* V týdnu od 19. do 25. dubna bude symbolicky rozsvíceno červené světlo v okně v průčelí sedlecké katedrály.
* V oknech sedleckého informačního centra budou od 19. dubna do konce května nainstalovány grafiky od Jiřího D. Dostála z publikací Sedlec a Tabačka, které mapují proměny areálu sedleckého kláštera od jeho vzniku až do období velké rekonstrukce z přelomu 17. a 18. století.
* V den tragédie, tedy v sobotu 24. dubna, bude v 19:00 na YouTube kanále farnosti (Sedlec – Kutná Hora) uveřejněn koncert klasické hudby v podání mladých hudebníků ze sedlecké farnosti.

Zážitkové programy

Události

 - Sedlec  - Sedlec  - Sedlec  - Sedlec